نمایش‌گاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) شش سالی‌ست که به همت پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود و هدف از آن  گردآوردن  بازیگران اِکوسیستم استارتاپی و فناوری کشور است. سایت این روی‌داد، اینوتکس ۲۰۱۸ را این‌گونه معرفی کرده است:

«این نمایش‌گاه بستری برای عرضهٔ نوآوری و فناوری است و برخلاف نمایش‌گاه‌های مشابهی که صرفاً عرضه و تبادل کالا را هدف‌گذاری کرده‌اند، هدف آن تبادل دانش فنی و تکنولوژی و مشارکت میان شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری روی طرح‌ها و استارتاپ‌هاست. نمایشگاه INOTEX تلاش می کند مشتریان محصولات فناورانه را به تولیدکنندگان آنها متصل کند، فناوری­‌های روز را به صنایع متوسط و بزرگ معرفی کند، سرمایه‌گذاران را با فرصت­‌های سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه یا استارتاپ‌ها آشنا کند، مخاطبین تخصصی و افراد تحصیل‌کرده را به بازدید از نمایش‌گاه دعوت کند و تجمع گسترده‌ای از نقش‌آفرینان اکوسیستم نوآوری و فناوری را گردهم آورد.»

هفتمین دوره‌ی این نمایش‌گاه با موضوع «شهر هوش‌مند»، از پنج‌شنبه ۱۴ تیر تا شنبه ۱۶ تیر ماه در محل نمایش‌گاه‌های تخصصی بوستان گفت‌وگوی تهران برگزار می‌شود. برای این دوره روی‌دادهای متنوعی برنامه‌ریزی شده که فب‌لب ایران در بخش «تجربهٔ فناوری‌» آن حضور خواهد یافت. در طی سه روز برگزاری نمایش‌گاه، مجموعه‌ی ما در قالب یک فب‌لب کوچک و مجهز به سه پرینتر سه‌بعدی، قلم سه‌بعدی و اسکنر سه‌بعدی میزبان بازدیدکننده‌ها و علاقه‌مندان به تکنولوژی و دنیای ساخت دیجیتال خواهد بود. ما در این چند روز آماده‌ی گفت‌وگو و آموزش پیرامون موضوعات ساخت دیجیتال و دست‌گاه‌های موجود در نمایش‌گاه هستیم، و دوست داریم که مخاطبان ما از نزدیک کار با تجهیزات مورد استفاده‌ در فب‌لب را تجربه کنند. روی‌داد «تجربه‌ی فناوری» با ایده‌ی لمس فناوری‌های معمولی آینده توسط مردم ام‌روز طراحی شده و احتمالاً یکی از جذاب‌ترین بخش‌های این نمایش‌گاه خواهد بود.

راستی؛ برای حضور در نمایش‌گاه باید بلیط تهیه کنید؛ فب‌لب مشتاقانه منتظر ملاقات شما خواهد بود.

یحیی نوریان

نویسنده یحیی نوریان

نوشته های بیشتر از یحیی نوریان

نظرتان را بگویید