دومین روز باز فب‌لب ایران برگزار می‌شود. این روی‌داد در محل فب‌لب ایران واقع در پارک فناوری پردیس برگزار خواهد شد و علاوه بر دورهمی طراحانه، با تجربه طراحی و ساخت دیجیتال گل‌میز هم‌راه خواهد بود.

روزهای باز، دورهمی‌های آزاد برای خلاقان، نوآوران، هنرمندان و هر فرد علاقه‌مند به موضوع طراحی و ساخت دیجیتال است. در این رویداد افراد با گرایش‌ها و تخصصی‌های مختلف دور هم جمع می‌شوند و در رابطه با امکانات،‌ ظرفیت‌ها و آینده‌ی طراحی و ساخت دیجیتال هم‌فکری و گفت‌وگو می‌کنند و فراخور برنامه، گاهی تجربه‌ی عینی ساخت دارند.

ما در رویداد روز باز پیش‌رو قصد داریم علاوه‌ بر دعوت از علاقه‌مندان برای حضور دورهمی و گفت‌وگو پیرامون طراحی و ساخت دیجیتال به موضوع خاص طراحی و ساخت گل‌میز هم بپردازیم. گل‌میز یک محصول نوآورانه برای قرارگیری در فضای سکونت این روز‌های ماست. به دلیل کوچک شدن خانه‌های امروزی، ارتباط‌مان با طبیعت به شدت کم شده است و عموما درون خانه‌ها نیز قرار دادن گل‌دان‌ها عدم هماهنگی با معماری داخلی فضای زندگی را موجب می‌شود، اینجاست که گل‌میز پدیدار می‌شود. گل‌میز چیزی بین یک چارپا‌یه‌ی ساده و جا‌گلدانی ست، می‌تواند در مواقع مورد نیاز به عنوان چارپایه برای نشیمن و زمانی به عنوان عنصر تزیینی و مکان قرارگیری گلدان باشد.

در این روز باز قصد داریم طراحی و ساخت گل‌میز با استفاده از صفحات تخته‌های چند لایی و با تکنیک برش ۲بعدی آن‌ها به وسیله‌ی دستگاه لیزکات و سی‌ان‌سی فرز تجربه کنیم. این تجربه کوتاه با حضور طراحان حرفه‌ای و اساتید طراحی صنعتی و معماری ‌می‌تواند علاوه بر جذابیت عمومی موجب افزایش دانش طراحی و ساخت گردد.

برای کسب اطلاعات بیش‌تر و ثبت‌نام به صفحه روی‌داد در ایوند مراجعه کنید.

یحیی نوریان

نویسنده یحیی نوریان

نوشته های بیشتر از یحیی نوریان

نظرتان را بگویید